You are currently viewing Druga wygrana z rzędu! UG Trefl Sopot pokonuje Energa GAK Gdynia

Druga wygrana z rzędu! UG Trefl Sopot pokonuje Energa GAK Gdynia

W czwartej kolejce 2. Ligi Mężczyzn UG Trefl Sopot odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując Energa GAK Gdynia 82:73. Nasza drużyna od samego początku narzuciła swoje tempo, a kluczem do wygranej była skuteczna gra w ataku oraz konsekwentna obrona. Szybko zbudowaliśmy przewagę, która przez większość meczu pozostawała bezpieczna.

Bardzo dobry mecz rozegrał Aleksander Jęch, który zdobył 14 punktów i zanotował EVAL 25, będąc jednym z liderów naszej drużyny. Świetne wsparcie w ofensywie zapewnił Filip Łącz, autor 13 punktów. Zespół znakomicie zrealizował plan defensywny, skutecznie zatrzymując szybki atak drużyny z Gdyni, który zazwyczaj jest ich największym atutem.

Chociaż mecz był pod naszą kontrolą, drużyna z Gdyni kilkukrotnie próbowała odrobić straty, szczególnie w drugiej połowie, gdy w czwartej kwarcie zdołała zbliżyć się na kilka punktów. Mimo to, za każdym razem potrafiliśmy odpowiedzieć skutecznymi akcjami, co pozwoliło nam utrzymać przewagę i nie dopuścić do odwrócenia losów meczu. Ostatecznie zachowaliśmy spokój w kluczowych momentach i kontrolowaliśmy przebieg spotkania do samego końca.

To już drugie z rzędu zwycięstwo UG Trefl Sopot, które pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne wyzwania.

Uniwersytet Gdański Trefl Sopot – Energa GAK Gdynia 82:73
(28:19, 19:18, 16:10, 19:26)

Punkty: A. Jęch 14, Łącz 13, Ksionek 4 (12 asyst), Czyżewski 4, Chac 12, Wojtyka 12, Ambroziak 7, Gaik 4, Gołębiowski 2, Białobrzeski 0, Ziółkowski 0.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i gratulujemy drużynie kolejnego zwycięstwa!